19.03.2017 Від Natalia 0

Монтаж теплої підлоги

Важливі зауваження до початку монтажу:

  • Заборонений монтаж при температурі навколишнього повітря нижче -5 о С.
  • ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ виконання інших робіт у приміщенні під час установки “теплих підлог”, щоб уникнути випадкового пошкодження кабелю. Гарантія не поширюється на гріють кабелі, які були пошкоджені під час монтажу (наприклад, при падінні різних предметів на кабель або необережному ходінні людей).
  • Перевірте напругу! Значне (5% і більше) відхилення постійної величини напруги в мережі від рівня 220 В веде до зміни потужності кабелю, що гріє. Це необхідно враховувати при його виборі. В даному випадку проконсультуйтеся у фахівця.
  • Переконайтеся в тому, що використовуваний для підключення “теплої підлоги” кабель має необхідну потужність, відповідно до навантаження автоматичний вимикач і пристрій захисного відключення (УЗО) з рівнем спрацьовування від 10 до 30 мА.
  • Щоб отримати рівномірно теплу поверхню підлоги необхідно, щоб кабель був рівномірно встановлений на площі, що обігрівається.
  • Слід робити відступи 15-20 см. Від стаціонарних нагрівальних приладів, які розташовані в кімнаті, таких як батареї опалення, каміни і т.п.
  • Систему “тепла підлога” можна використовувати як для прямого, так і для додаткового опалення. Установча потужність в 120 – 150 Вт / м2 – ідеальний економічний спосіб нагріву натуральних кам’яних і кахельних підлог до комфортної температури 26 -28 0С. Установчу потужність в 120 -180 Вт / м2 можна використовувати в якості прямого опалення за умови, якщо будинок (приміщення) належним чином ізольований.
  • Чим більша установча потужність, тим швидше у підлоги буде досягатися необхідна температура. Наприклад, для швидкого прогрівання підлоги у ванній кімнаті рекомендується потужність 150 Вт / м2. Підвищена настановна потужність також рекомендується, якщо використовується програмований термостат і система “тепла підлога” працює у змінному режимі.

Етапи здійснення монтажу теплої підлоги.

Підготовчі роботи.

Перед установкою системи тепла підлога необхідно визначити місця підведення електроенергії та встановлення термостата. Накреслити план майбутнього розташування теплої підлоги в приміщенні і розрахувати його площу S (м.кв.). При укладанні теплої підлоги необхідно чітко визначити межі меблів і розмітити їх на підлозі. Тепла підлога не встановлюється під меблі без ніжок або на ніжках менше 10 см., бо вентиляція  під такими меблями практично немає і кабель може перегріватися.

ПІДГОТОВКА ПОВЕРХНІ.

Для зменшення теплових втрат та економії електроенергії рекомендується на рівне  і очищене бетонне перекриття ( «чорнову підлогу»)  укласти шар теплоізоляції (фольгований поліізол, пробка, пінополістирол і т.п.). Товщина теплоізоляції визначається розташуванням приміщення (бетонну підлогу, на землі або цокольний поверх). В якості теплоізолятора з найкращими властивостями застосовують екструдований пінополістирол, поверх нього виконують тонку протипожежну цементно-піщану стяжку (7-10 мм).

У багатоповерховому будинку установка системи можлива без теплоізоляції або із застосуванням менш істотною теплоізоляції. Підійде будь теплоізолюючий матеріал з одним обмеженням – він не повинен зменшуватися (збільшуватися) в обсязі при підвищенні температури.

ВСТАНОВЛЕННЯ монтажної стрічки.

Зміцнення монтажної стрічки проводиться послідовно за допомогою шурупів і / або цвяхів, дюбелів і т.д. Допускається замість монтажної стрічки кріплення кабелю на опорній металевій сітці за допомогою нейлонових хомутів.

Укладання кабелю.

  • На сітці, за допомогою монтажної стрічки, змійкою кріплять нагрівальний кабель. Для рівномірного розподілу тепла необхідна укладка нагрівального кабелю по всій площі відкритої поверхні підлоги (тобто минаючи труби, стоки і ділянки, призначені для ванних, пральних машин, сантех-обладнання та інших стаціонарно розташованих предметів).
  • Діаметр вигину кабелю не повинен бути менше 6 діаметрів кабелю. Особливо це критично в місцях з’єднання «гріє» і «холодного» кабелю. Тому бажано розташовувати сполучні муфти на прямих ділянках розкладки кабелю.
  • Нитки кабелю не повинні торкатися один одного. Не допускається перетинання кабелю.
  • Не слід натягувати кабель з силою.
  • Не допускається проводити будь-які роботи після укладання кабелю, крім виготовлення бетонної стяжки. Це дозволить уникнути випадкового пошкодження ізоляції кабелю.
  • Залежно від того, двохжильна або одножильна система, існують відмінності в способі укладання. При монтажі одножильний секції до терморегулятора необхідно підводити 2 холодних кінця, а при укладанні двожильний секції монтаж спрощується за допомогою того, що підводити до терморегулятора потрібно один холодний кінець завдяки наявності поворотної жили.
  •  Після того, як покладений кабель, необхідно провести контрольне вимірювання опору, порівняти його з табличними даними. Після перевірки можна приступати до бетонної стяжки. Також необхідно стежити за тим, щоб вся робоча частина кабелю і з’єднувальні муфти перебували в бетонному стягуванні.