19.03.2017 Від Natalia 0

Кабельні системи обігріву

Кабельні системи обігріву.

Нагрівальним елементом кабелю є спеціальна, виконана з підібраних особливим чином матеріалів резистивна  нагрівальна жила, забезпечує рівномірний, контрольований нагрів. За своєю структурою нагрівальні кабелі можуть бути двох- і одножильними, із захисним екрануючим обплетенням (екраном) і без неї, з різним матеріалом зовнішньої і внутрішньої ізоляцією для кожного типу застосування. Поверх внутрішньої ізоляції з ПВХ монтується екран з мідного дроту, який служить, насамперед, цілям безпеки. Він захищає ізоляцію і жилу від механічних пошкоджень і є заземлюючим проводом. Поверх екрану наноситься додаткова захисна оболонка з ПВХ.

Основні типи нагрівальних кабелів:

Одножильний кабель, діаметром 3,2-4 мм використовується для обігріву підлоги. Кабель має захисний екран, що дозволяє використовувати його у вологих приміщеннях. Потужність цього типу кабелю становить максимум 18 Вт / м.

 Двожильний кабель, діаметром 4-4,4 мм використовується для обігріву підлоги. Цей кабель має захисний екран. Може встановлюватися у вологих приміщеннях Потужність цього типу кабелю становить максимум 18 Вт /м.

Розрахунок систем «Тепла підлога»

Кабельні системи обігріву

Система електропідігріву підлоги може бути використана як додаткова – комфортна – до вже існуючої або як основна і єдина система обігріву.

Для коректного підбору і відповідного розрахунку системи «тепла підлога», необхідно з’ясувати у покупця наступні параметри приміщення:

1) Тип приміщення (спальня, ванна, кухня) – це допоможе підібрати потужність на 1м ².

2) Загальна площа приміщення – від цього залежатиме загальна потужність системи, кількість утеплювача і штукатурної сітки для армування стяжки, так як утеплювач і сітка укладаються на загальну площу.

3) Наявність меблів без ніжок, вбудовуваних меблів і нагрівальних приладів, їх розміри – під них не вкладається кабель.

4) Рівень приміщення (поверх) – від цього залежатиме вибір теплоізоляційного матеріалу (утеплювача).

5) Можливий рівень підняття підлоги (на скільки см.) – Необхідно простежити, щоб підняття рівня підлоги не заклинило двері. Від цього буде залежати вибір системи обігріву (кабель або мат) та вибір товщини утеплювача.

6) Декоративне покриття підлоги (плитка, лінолеум, ламінат) – від цього залежатиме потужність на 1м ².

При виборі секції для монтажу рекомендується проводити розрахунок на площу, вільну від меблів без ніжок, тому в цих місцях утруднений теплообмін, що призводить до локальних перегрівів нагрівального кабелю, скорочуючи термін його служби, пошкодження меблів від підвищеної температури, і подорожчання системи в цілому. Тому рекомендується не укладати нагрівальний кабель в місцях ймовірного розташування меблів. Для цього можна відступити на 50-60 см від стін і провести розрахунок на вільну площу.